Python A-Z™: Veri Bilimi ve Machine Learning (50+ Saat)

Mustafa Vahit KESKİN, Veri Bilimi Okulu olarak Udemyden aldığım kursu herkese tavsiye ederim

Bu Kurs Hakkında

Python, Machine Learning (Makine Öğrenmesi), İstatistik, SQL, Büyük Veri, Doğal Dil İşleme. 9 Eğitim 1 Arada!

Daha önde elimde 2-3 adet aynı içerikten kurslar vardı. Bir kaç tanesine başladım ama bir türlü ilerletemedim. İlerletemememin bir sebebi de Anaconda Spider kurduğumda bilgisayarımın 1114 Kütüphane hatası vermesiydi. Sanırım MacBook beni çağırıyor. Bilgisayarımı epey güçlendirdim ama hem İntel hem de Amd ekran kartları olan bilgisayarım uzlaşma yolunu seçmiyorlar. Bu nedenle kimsenin almadığı hataları alıyorum. Stackoverflow bile derdime çare olmuyor.

2-3 gece kurmayı ve hatayı düzeltmeye çalıştım fakat başarılı olamadım. Aklıma daha parlak bir fikir geldi, sanal makineye Ubuntu 19 kurdum üstüne de Anaconda yı yükledim veee Mutlu son. Çalıştı. Hemde hiç bir sorun yaşamadan. Ubuntu ve Anacondayı da güncelledim. Artık kurs çok daha keyifli geçiyor. Mustafa hocamız anlatıyor. Bende uyguluyorum.

Veri Bilimi alanında kendinizi geliştirmek istiyorsanız, hocamızın kursunu şiddetle tavsiye ederim. Neden? (Bu ne ya para mı aldın reklam için, Tabi ki Hayır , Çapımız ne ki reklama para alalım.) Sebebi ;

  1. İstatistik mezunu olması {Kullandığı terimler çok istatistikçe 😀 }
  2. Veri bilimi üzerine yüksek lisans yapmış olması

En güzel yanı da içerisinde gerçek hayattan tonla alıntı olması ve gerçek hayat uygulamaları yapacak olmamız. Bu alanda güzel bir kurs. Diğer kurları da izledikten sonra onlar ile ilgili de paylaşımlarda bulunacağım.

Hoşça kalın. Her şey gönlünüzce olsun.

Yazar: Hakan Volkan

2 thoughts on “Python A-Z™: Veri Bilimi ve Machine Learning (50+ Saat)

    Nermin Sevcen

    (10 Mayıs 2020 - 17:27)

    Bende kayıt olmayı düşünüyordum güzel bir post olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir